Автор і організатор виставки – Олександр Канівець, член Київського товариства Асоціації філателістів України, громадський діяч. З його ініціативи було проведено Всеукраїнську поштову естафету «Україна – козацька держава», приурочену до 525-ї річниці виникнення козацтва на українських землях. Для проведення естафети було узгоджено всі організаційні питання з Генеральною дирекцією «Укрпошта», виготовлено на спецзамовлення поліграфічну продукцію, придбано марки, складено поденний графік естафети. Співорганізаторами заходу виступили МГО «Козацтво Запорозьке» та МГО «Міжнародний союз козацтва» (м. Київ), які найбільшою мірою сприяли успішному проведенню естафети.
Естафета офіційно стартувала 24 серпня 2015 р. в місті Києві на Майдані Незалежності, пройшла через усі області та обласні центри України і успішно завершилася 14 жовтня в м. Запоріжжі, на острові Хортиця. В цілому дорога зайняла 63 доби (з них 10 діб – у зоні АТО на Донбасі та на окупованій території Автономної Республіки Крим). Паралельно в містах Переяслав-Хмельницький, Полтава, Харків, Сєверодонецьк, Слов’янськ, Дніпропетровськ (Дніпро) та Кіровоград (Кропивницький) проведено пересувну виставку «Останнім шляхом Кобзаря», на якій було представлено особливо цінний експонат – посмертну маску Тараса Шевченка. Крім щоденного відправлення поштової кореспонденції, здійснювалось відвідування музеїв та покладання квітів до пам’ятників козацької слави. Естафета тривала в надзвичайно складних умовах, але щоразу організатори психологічно налаштовувались на її продовження, вшановуючи пам’ять козаків – та й усіх борців за волю України, які не шкодували сил, здоров’я й життя заради незалежності нашої Вітчизни.
У жовтні 2015 р. в Києві, в Музеї гетьманства (16 жовтня – під час проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції, 17 жовтня – під час проведення 55-ї Малої козацької ради Козацтва Запорозького) Олександр Канівець звітував про успішне завершення естафети.
17 жовтня 2015 року також виповнилося 10 років світлої пам’яті батька організатора – художника Володимира Канівця, який народився в селі Козацьке Звенигородського району Черкаської області, в славетному Шевченковому краї. Впродовж року було зібрано та систематизовано поштові відправлення, складено реєстр і підготовлено унікальну експозицію «Україна – козацька держава», яка тепер виставлятиметься як в Україні, так і за кордоном. Експозиція є унікальним творчим внеском у вивчення історії українського національно-визвольного руку XVII – XVIII століть і в майбутньому може стати прикрасою будь-якого історичного або краєзнавчого музею в нашій державі.
З 7 жовтня 2016 р. по даний час уже проведено 5 пересувних виставок на цю тему в м. Києві (під час роботи міжнародних козацьких форумів та 25 з’їзду Народного Руху України), а також 2 виставки в м. Мукачево Закарпатської обл.