Персональна виставка ікон Світлани Ліпінської «О, Господь, уквітчай Перемогою нашу Неньку, Тобою даровану!»

12.05 - 31.05 2023 року

 

 

До  31 травня 2023 року в Музеї гетьманства діє персональна виставка ікон Світлани Ліпінської «О, Господь, уквітчай Перемогою нашу Неньку, Тобою даровану!»

Світлана Ліпінська народилася на Тернопільщині. У 1984 році закінчила факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Професійну діяльність розпочала в районній газеті «Трудова слава» у м.Теребовлі. Також працювала в редакціях газет «Сільські вісті», «Коммерсант України», «Бізнес», «Аргументи і факти Україна», «Інвестгазета», журналі «Вісник Національного банку України». 

З перших днів російської війни Світлана є добровольцем формування територіальної оборони, членом Добровольчого формування №7 територіальної громади «Легіон Д» міста Києва. Весь вільний час майстриня присвячує улюбленому захопленню – вишиванню. Найпродуктивніший період у творчості Світлани Мирославівни припадає на 2019-2023 роки. За цей час вона створила понад 60 ікон. Особливе місце серед її робіт належить іконам Спасителя і Пресвятої Богородиці. 

Зі слів Світлани Мирославівни:  «Готуючись до нинішньої виставки, я шукала саме таку назву, яка би відповідала стану моєї душі та змісту представлених робіт. Фраза з поезії Надії Горбатюк, виявилось, якнайкраще відповідає цим моїм устремлінням.

Зруйнована, зґвалтована, скалічена… Сьогодні наша країна виборює свободу і незалежність у пекучих боях з московитами. І одним із наймогутніших компонентів цієї боротьби поруч зі зброєю стали віра і молитва. До Божої Матері, до Ісуса Христа, до Святого духа. Ми вклоняємося Діві Марії, молячись допомогти й уберегти синів і доньок України у жорстокій бійні, яку нав’язала нам сусідня, Богом проклята країна. Ми віримо, що Матір божа з нашими молитвами проторує духовний шлях до серця Ісуса, який показав нам приклад любові до людей, навчив дарувати один одному добро, бути людинолюбами.

Минуло понад 2 тисячі років, як слово “матір” освятилося ласкою з неба, коли земна жінка народила від Духа Святого Сина Божого. Відтоді й стала Богоматір опікункою віх людей, які звертаються до неї за допомогою, щоб перемогло Добро над злом. І саме тому святий образ Діви Марії кілька століть привертає до себе увагу художників, поетів, скульпторів, кіномитців, музикантів... 

Свій духовний шлях до цього образу пройшла і я, з дитинства створюючи невеличкі вишивки, а згодом і більші роботи із зображенням Ісуса Христа і Божої Матері. Наповнюючи ці картини своєю любов’ю, вірою і надією. Сподіваюсь, і вас ці ікони надихнуть на добрі й гарні справи.»

На виставці представлено роботи алмазної вишивки та вишивки бісером – ікони «Молитва Богородиці», «Голуб миру», «Ворота раю», «Небесне світло», «Діва Марія з Ісусом», «Богородиця», «Вечірня молитва», «Свята Родина», «Плач Богородиці», «Господь Вседержитель», «Різдво», «Благовіщення», «Ангелохоронець», «Годувальниця», «Молитва Ісуса», «Розчулення», «Ісус стукає у двері», «Благословіння Боже» та інші.