3 червня - 22 червня 2023 року

 

Червень наповнює не лише музейне обійстя квітучою природою, але і музейні зали повняться яскравими кольорами літа на виставці живопису Ангеліни Ісахановоі «ПроЖиття».

На виставці представлені живописні роботи мисткині останніх років. Направленість і назва виставки поєднала кілька сенсів. Це перш за все бажання розказати «проЖиття», протиставити «Життя» на противагу війні і руйнуванням, котрі зараз проживає наша країна. «ПроЖиття» цього важкого стану ми проходимо, перш за все, згадуючи і фіксуючи для себе, що для нас є цінним і важливим, ради чого ми маємо жити, знаходячи свої індивідуальні місця і часи сили.

Вічні сенси, що нас тримають - це краса і сила рідної Землі, фіксація на знакових образних поєднаннях, в котрих є щось загальне для нас і що зараз особливо щемно торкає...

Для художниці - це природа уквітчаного степу, букет степових трав, запах котрих схований в нашій підсвідомості, поєднання кольорів глибоких і яскравих, що будить відчуття, знайомі знакові краєвиди з соняшниками або куточок затишного південного подвір’я, чайник запашного ягідного чаю, настрої чарівної літньої і осінньої пори.

Роботи були створені в період 2016- 2022 рік. Деякі з них несуть певні осяяння і передбачення цього непростого часу. Як звісно, митець завжди творить трохи поза часом, заглядаючи і в минуле і в майбутнє.

Якось повернувшись з евакуації, де ми перебували березень і квітень 2022 року, з дуже відносно спокійного передмістя додому, я побачила, що спокій мого помешкання творять ці картини, що прикрашають стіни рідної домівки. І тут прийшло осяяння: можна повертатися, все буде добре, нас чекає «Життя» - розказує авторка.

Деякі роботи висвітлюють досить складні стани, образне монохромне тло, що відображує перетворення природи, водночас відображує наш складний час, коли перетворення і випробування проходить кожний з нас і це також частина нашого життя. Але перемога за життям, світлом і поліфонією кольору.

Мисткиня працює в реалістичному, символічному, дещо фантазійному напрямку живопису, прагне до символічного узагальнення, пошуку свого стилю. Має фахову освіту, реалізує себе в різних напрямках творчості, викладанні образотворчого мистецтва дорослим і дітям.

Попередні персональні виставки «Народження міфу», «Міфи і творива», проходили в Києві, Кам’янець-Подільському і Одесі.

Художниця брала участь в пленерах і колективних виставкових заходах в Україні і за кордоном.

Виставка триватиме до 23 червня, то ж приходьте - порадуйте око і заспокойте душу, наповняться силою і вірою, що ваше ЖИТТЯ триває.

Вартість вхідного квитка на виставку 5 грн.

Виставка працює ср - пт з 10.до 17.00, сб - нд з 11.00 до 18.00

Музей гетьманства приймає відвідувачів за адресою: м.Київ, вул Спаська 16 Б (метро Контрактова площа)

тел. для довідок 425-55-49