Сьогодні (26 березня 2023р.) у Музеї гетьманства зустрілися шанувальники творчості Оксани Зененко. Письменниця презентувала історичні романи «Останній лицар гетьмана» та «Таємна місія гетьмана», що розповідають про часи гетьманування Петра Дорошенка та Івана Мазепи.

 

 У неділю 26 березня 2023 року у Музеї гетьманства відбулася презентація книг та особиста зустріч з авторкою історичних романів про епоху Гетьманщини Оксаною Зененко.

 Оксана Зененко – херсонська письменниця, випускниця Херсонського Державного Технічного Університету. У 2019 році — у Всеукраїнській газеті «Дебют» вийшов друком роман «Чемпіонка». Восени того ж року стала співавтором збірки «Покрова через Збруч» від видавництва «КМ-Букс».

 Багаторічне захоплення авторки історією України й, зокрема, дослідження епохи Гетьманщини лягли в основу романів «Останній лицар гетьмана» й «Таємна місія гетьмана» (вийшли у київському видавництві «Український пріоритет»).

 Поруч із художніми образами у творах присутні реальні історичні постаті XVII-XVIIІ століть. Самі ж сюжети відкривають завісу визвольної війни під проводом гетьманів Петра Дорошенка та Івана Мазепи на основі наукових досліджень українських істориків.

На читачів також чекають пригоди героїв у вирі доленосних історичних подій, поразки та перемоги часів Гетьманщини, які мали неабиякий вплив на подальшу долю країни.

 У січні 2021 року за роман «Останній лицар гетьмана» авторку нагороджено медаллю імені О. Довженка.

На презентації поговорили про важливі історичні події, що відображені в обох книгах, та їх відлуння у нашому сьогоденні. Про визвольну війну, яку вели українці в XVII столітті проти Московії і про те, як сучасне перетинається з минулим...