28 листопада 2021 року 14:00

Дискурс в Просторі історичного діалогу Музею гетьманства. Будемо обговорювати актуальну у всі часи тему адвокації.

 

Актуальність правових питань завжди є гострими та визначальними в суспільстві, про що ми пересвідчимося, коли з сьогоденної боротьби за власні права перенесемося в часи ранньомодерної Гетьманщини і Слобідської України. Ці політичні утворення, що функціонували в єдиному часовому просторі мали як спільні так і відмінні особливості. Важливими питаннями є наявність правової система на цих землях, схожість чи відмінність в процесі їх судочинства, і відповідно, адвокатури. Для розуміння розвитку сучасної правової системи необхідно знати звідки ідуть витоки інституту адвокатури, яким було його функціонування в ХVIІ - ХVIII ст., про що свідчить змагальність судового процесу, якими були розвинуті адвокатські практики та що вони демонструють.

Цікаво знати:

- ким були адвокати та яке вони мали соціальне походження?
- якими були поведінкові стратегії та кар’єрні амбіції адвокатів?
- хто були клієнтами адвокатів та як вони один одного обирали?
- яка була гонорарна політика та чи впливала вона на ступінь «професіоналізму» спільноти?

Допоможуть знайти відповіді на ці питання спікери дискурсу:

Синяк Іван – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу актової археографії Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України Потапенко Світлана - кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця відділу актової археографії Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, викладачка історії в приватній організації «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступеня «Ліцей ЕДЮКЕЙТЕР», фахівчиня з ранньомодерної історії України, дослідниця соціальної історії Гетьманщини і Слобідських полків, історії адвокатури та судочинства.

Запрошуємо відвідати захід, щоб з'ясувати особливості судового процесу, законодавчу базу та глибше зрозуміти соціум ранньомодерного часу українських земель.

 

Долучитись онлайн: facebook.com/events/601050117780460