Спільний проект з Галереєю мистецтв
19 серпня - 19 вересня 2021 року

 

"Сила козацька в наших душах" - проєкт, де Музей гетьманства вперше вийшов за межі власної садиби.

Організовуючи багато років виставки в музейних залах, ми добре знайомі з творчістю сучасних українських художників. Тому на етапі обміну ідей з нашими партнерами ЦРБ ім. П. А. Загребельного у нас склалося єдине бачення концепції виставки - відобразити дух, стержень, рушійну силу нашого народу. Звісно, що мова про козацтво, про його спадок- прагнення до вольностей, що жило в душах українців як в минулому, так і сьогодні.

Спільними зусиллями організаторів до виставки залучені твори талановитих українських художників. Козацька нестримна сила, енергія відображені в графіці Олександра Данченка. Вишукані, оживші образи гетьманів представила талановита мисткиня Наталія Павлусенко. Козацьку хоробрість, рішучість, відвагу майстерно передають твори Андрія Серебрякова. Особливість нашого народу, його унікальність відгукуються у роботах Георгія Якутовича. Картини Валерія Франчука "Покрова" та "Мазепа" є смисловими оберегами виставкового проєкту, адже ці образи є символами нашої Незалежної Держави.

Музей гетьманства доповнив виставку змістовними матеріалами та власними виданнями, що передали до бібліотеки. В даному проєкті передбачено поєднання мистецтва та освіти, художньої образності та цікавих лекцій від наукових співробітників музею з залученням інтерактивності.

Дорогі друзі, виставку "Сила козацька в наших душах" можна оглянути в Галереї мистецтв за адресою вул. Драйзера, 6.