Ювілейна фото-речова виставка до 100-річчя від дня народження Олени Отт-Скоропадської
5 липня 2019 року

 

Гетьманівна Олена - наймолодша донька Павла Скоропадського, гетьмана Української Держави. І за визначенням самої Олени Павлівни - остання з роду Скоропадських.

Народилася 5 липня 1919 р. в Берліні. Вона росла жвавою та допитливою дитиною. Її виховання значно відрізнялося від виховання старших дітей родини. І це вплинуло на формування характеру. Олена Павлівна була самостійною та цілеспрямованою особою. Вона була відкритою до спілкування, до нових вражень, що в майбутньому проявилося в її ставленні до інших. Вона любила людей.

Після знайомства з Україною, зусилля Олени Павлівни були спрямовані на поширення, вивчення інформації про життя і діяльність Павла Скоропадського та сприяла науковим дослідженням історії їхнього роду. Вона дуже щиро раділа незалежності України.

 

З єпископом Фастівським Володимиром вікарієм Київської єпархії, настоятелем Свято-Покровської Подільської церкви Православної Церкви України помолилися за Гетьманівну Олену Отт-Скоропадську.

 

 

       

 

 

Павло Гай-Нижник, доктор історичних наук.

 

До 100-річчя Гетьманівни Олени Отт-Скоропадської Музей гетьманства отримав подарунки. Бібліотека поповнилася книгою П.Гай-Нижника "Павло Скоропадський і Власний Штаб гетьмана всієї України: боротьба за владу і державність" - К.: Крок, 2019. - 626 с. Щиро дякуємо автору!

 

 

 

 

Професор Юрій Терещенко, доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України та зарубіжних країн Київського Національного лінгвістичного університету, голова управи “Союзу гетьманців-державників”.

 

Професор Юрій Іларіонович Терещенко подарував Музею гетьманства нове видання "Павло Скоропадський. Спомини: кінець 1917-грудень 1918 року/ Упорядник Т.Осташко, Ю.Терещенко. Київ: Темпора, 2019. - 756 с." Щиро дякуємо!

 

Теплими спогадами про Гетьманівну Олену Павлівну поділилася перекладач і видавець, історик-архівіст, завідувач Науково-дослідного відділу історичних колекцій Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника пані Галина Сварник. Її розповідь була надзвичайно цікавою, адже саме вона працювала при перекладі та виданні книги Олени Отт-Скоропадської "Остання з роду Скоропадських".

 

 

Дякуємо доктору історичних наук Потульницькому Володимиру Арнольдовичу, що підтримує Музей гетьманства передаючи результати власних дослідженнь та розвідок до нашої бібліотеки.

 

 

 

Художниця Галина Дигас розповіла про свої враження та стосунки з подружжям Отт. Їхні особливі взаємини з Оленою Павлівною та паном Людвігом були щирими, теплими. І ці почуття передалися гостям Музею гетьманства через розповіді про їх життя, побут, історії та представлені на виставці світлини.

 

           

 

 

На відкритті виставки з вітальним словом виступила завідувачка Бібліотеки й Архіву ім. Т. Шевченка (Лондон, Велика Британія) доктора філософії Людмила Пекарська.

 

 

Дослідниця діяльності Гетьманича Данила Скоропадського п.Тетяна Ралдугіна поділилася своїми враженнями про зустріч з Оленою Павлівною Отт-Скоропадською.

 

 

 

Українці, що знали та пам"ятають Гетьманівну Олену Павлівну Отт-Скоропадську.