Проект-дискусія "МУТАГЕНЕЗ", присвячений дослідженню причин процесу виникнення соціального, військового, етнічного та еволюційного конфлікту в Україні, на Донбасі.

Автори проекту Антоніо Шевченко і Алекс Єськова - українські художники, біженці з Донбасу, які постраждали від військової (російської) агресії.

Незадовго до війни 2014 року, ніби передчуваючи її початок, Олександра та Антон почали готувати арт-проект, що демонструє перебіг передвиборчих процесів деформації генотипу українського суспільства і агресивної взаємодії кількох субкультур на території Донбасу. Однак події їх випередили, створивши соціальну і гуманітарну катастрофу.

Своїм проектом "МУТАГЕНЕЗ" автори хочуть звернути увагу європейського суспільства на схожі, з їхнього погляду, проблеми України і Європи, що стосуються культурного і еволюційного конфлікту в суспільстві. Якщо брати до уваги теорію нескінченної вкладеності матерії - теорію фракталів, Україна зараз є міні моделлю в європейському просторі й демонструє розвиток соціально етнічного конфлікту, можливого надалі і в Європі. З Вікіпедії: "Мутація (лат. Mutatio - зміна) - стійке (тобто таке, яке може бути успадковано нащадками даної клітини або організму) перетворення генотипу, що відбувається під впливом зовнішнього або внутрішнього середовища. Термін запропонований Хуго де Фрізом. Процес виникнення мутацій отримав назву мутагенезу.

Ефект, який очікується від проведення арт-проекту :

Донести до свідомості глядача серйозність і небезпеку проблеми терроризму, з яким зараз бореться Україна. Залучити до діалогу європейське суспільство з метою якнайшвидшого вирішення конфлікту на Сході України.

 

На рахунку Олександри і Антона українські арт-акції в стилі Contemporary, такі як: "Життя після Євро", "Аеропорт Донецьк Contemporary", "ХАЙ ЖИВЕ!" і тощо. Володарі першого в Донбасі гранту в галузі образотворчого мистецтва від обласного управління культури під патронатом Обласного Художнього музею, учасники і призери Всеукраїнських та Міжнародних виставок і конкурсів в області дизайну і образотворчого мистецтва.

Виставки:

 • 2015 - Національний форум «ДонКульт - надра мистецтва». Палац Мистецтв. Львів.
 • 2014 - Фіналісти Всеукраїнського конкурсу сучасного візуального мистецтва Н. Альтмана. РЦСМ «Арт - Шик».Вінниця. Проект "Джерело".
 • 2014 - ГогольFEST. CULTPROSTIR. Київ.
 • 28.10.2014 - Національний форум «ДонКульт - надра мистецтва». Музей Духовних Скарбів України. Київ.
 • 2014 - Всеукраїнський мистецький проект до Дня Незалежності, Будинок Художника. Київ.
 • 2014 - Виставка "Енергія". АРТ-ПІКНІК Слави Фролової на ВДГ. Київ
 • 2014 - Виставка "З любов'ю до України". Музей меморіального комплексу "Борцям за волю України". м. Стрий
 • 2014 - Виставка "З любов'ю до України". Львів, Харків, Хмельницький.
 • 2014 - "Перша виставка Семантичного Сюрреалізму". Арт-резиденція "Дім Механізатора". Авдіївка. Донецьк.
 • 2014 - Проект "Громадянський містицизм". Інститут проблем сучасного мистецтва. Київ.
 • 2014 - Виставка "Українська мова" спільно з роботами Марії Приймаченко. Музей "Духовні скарби України". Київ.