22 серпня о 15.00 в Музеї гетьманства відкривається виставка "От де, люде, наша слава!". Виставка презентує перлини мистецької колекції музею, що комплектувалася протягом 30-ти років діяльності Музею гетьманства
Дорогі друзі, до вашої уваги і задоволення в Музеї гетьманства працює Виставка "От де, люде, наша слава!", на якій представлені твори видатних українських митців. Вони потрапили до музею різними шляхами: подарунки митців, їх родин, друзів музею та державна закупівля. І хоча шлях надходження різний, але мета одна - зберегти пам'ять українського народу для майбутніх поколінь. Як пам'ять про славне козацьке минуле, так і пам'ять про талановитих митців, що формували та популяризувати через свою творчість "козацький міф".
Зокрема на виставці представлені три роботи відомої української художниці, монументалістки, графіка Ірини Левитської. Кольорові ліногравюри "Прорвана історія", "Трагедія України", "Петро Змієборець" були передані музею Міністерством культури України в 1998 р., а створені художницею в рік проголошення Незалежності України - 1991 р.
І.Левитська народилася 1927 р. у театральній родині і з самого дитинства її життя було тісно пов'язане з мистецтвом - з ранніх років вона виконувала дитячі ролі на сцені та перебувала в творчому середовищі. Будучи підлітком Ірина Левитьська пережила часи німецької окупації та була вивезена до Австрії в роки Другої Світової війни. З 1944-46 рр. їй вдалося продовжити навчання у Вищій школі ужиткового мистецтва у Відні. В 1954 р. закінчила монументальний факультет Львівського державного інституту декоративного і прикладного мистецтва.
Свій творчий шлях Ірина Георгіївна розпочала з монументального мистецтва - створення вітражів. Це був не простий шлях, адже для роботи в класичному вітражі на той час не вистачало ні необхідних матеріалів, ні практичного досвіду. Але було бажання, талант і натхнення, що спонукало мисткиню до експериментів, які й допомогли виробити власну технологію.
Перші кроки І.Левитської у галузі монументального мистецтва, співпали у часі з початком періоду "шестидесятників", з його ідеями національного відродження та підступами до формування національних рис у монументальному мистецтві.
"Свіжий вітер 60-х сколихнув усіх нас" - так згадувала художниця ті часи.
Пошуки національного стилю у сучасному мистецтві та прагнення передати засобами власної образної мови всю багатогранність та самобутність української нації, стали основою творчості І.Левитської.
Творчий доробок Ірини Георгіївни дуже великий: понад 200 монументальних творів у різних техніках, та велика кількість живописних і графічних робіт.
Познайомитися з графічним роботами художниці з гетьманської тематики можна в Музеї гетьманства до кінця вересня, але милуватися монументальними роботами мисткині кияни і гості міста мають змогу перебуваючи в метро на станціях "Лісова", "Поштова площа", "Контрактова площа".
Саме від ст. м. "Контрактова площа" пройшовши 500 м. ви потрапите до Музею гетьманства, що працює для вас в ср- пт з 10.00 до 17.00, в сб- нд з 11.00 до 18.00.
(Допис підготовлений з використанням статті Самойленко О.Ю. "Специфіка художньо- образних рішень у вітражах І.Левитської.")