Персональна виставка вишитих ікон Вольської Ольги «100 ікон Пресвятої Богородиці».

06 - 30 квітня 2023 року

 

 

Персональна виставка вишитих ікон Вольської Ольги

«100 ІКОН ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ»

«…Ікон Матері Божої, як зірок на небі: число їх знає лише Сама Цариця Небесна» - так написано у переказі про її життя.

Образ Пресвятої Богородиці не просто шанується багатьма, а й знайомий практично кожній людині.

На виставці представлено 100 ікон Пресвятої Богородиці вишиті бісером. Це маленька частинка образів, які існують. Сьогодні образів Богородиці налічується понад 800. Образи мають прив’язку до місцевості, де їх знаходили, або до дива, яке за допомогою них відбулося.

Спочатку зображення Богоматері було одне. Його створив Лука – євангеліст та учень Сина Її Єдинородного Ісуса Христа. Згідно із легендою, Марія сама схвалила цю ікону та дала їй Свою благодать й силу. Але людей багато, а образ один, тому повсюдно почали з’являтися копії.

Близько 260 образів ікон Божої Матері вважаються чудотворними. Щоб бути ближчим та зрозумілішим усім без винятку віруючим, образ Богородиці мав різні іпостасі, звідси й різниця сюжетів зображень Діви Марії: з немовлям на руках, без нього, на троні, з піднятими в гору руками, в оточенні янголів тощо.

У православному календарі практично щодня є свято, присвячене Богоматері, а віряни підносять їй молитви щодня.

У кожного образа своя історія появи та поклоніння, але невід’ємною їхньою рисою залишається одне – це наша віра та молитви, що йдуть від душі. І який би образ Богоматері ви б не обрали, завжди можемо розраховувати на її участь у нашому житті. Вона по-материнські дасть пораду, вбереже від необдуманих дій та рішень, подарує надію.