Виставки «Гетьман крізь роки» студії українського дизайну «Гетьманські Пензлі» під керівництвом художника Деніса Літвінова.

Виставка приурочена до 105 річниці з часу проголошення Павла Скоропадського гетьманом Української Держави

29 квітня 2023 року

 

29 квітня о 13.00 відбулося відкриття виставки «Гетьман крізь роки» студії українського дизайну «Гетьманські Пензлі» під керівництвом художника Деніса Літвінова.

Виставка приурочена до 105 річниці з часу проголошення Павла Скоропадського гетьманом Української Держави.

Реінтерпретація образу  Гетьмана Павла Скоропадського, який ми звикли спостерігати у кількох історичних фотографіях та чорно-білих портретах, покликана не лише естетично оформити чи створити неогравюру, але й відобразити ідею живучості Гетьмана, не як людини з плоті та крові, але як уособлення цілого світогляду. Попри популярність думки про «неактуальність» його політики чи устрою, художник Денис Літвінов своїми роботами показує протилежне, майстерно вписуючи цю персоналію у сучасну обгортку, при цьому не спотворюючи першообраз ні в плані зовнішності, ні в його ідеях чи діяльності.  

Художник Денис Літвінов своєю творчістю популяризую гетьманську естетику, ідеї Гетьмана та історію його доби. 

Так, плакат «Обмовлений Гетьман» є обкладинкою для однойменної статті, що покликана розвіяти популярні міфи про Павла Скоропадського. Інші плакати, як от «Гетьманці» та «Гетьманська Справа» мають завдання продемонструвати діяча не лише як самостійну особу, а передовсім як голову, керманича цілих рухів та історичних хвиль. Робота «Монархічна ліга» зображує його серед інших монархів, характерно, рівних по своїй владі та легітимності, заперечуючи нав’язувану йому меншовартість.  

Реінтерпретація образу Гетьмана, який ми звикли спостерігати у кількох історичних фотографіях та чорно-білих портретах, покликана не лише естетично оформити чи створити неогравюру, але й відобразити ідею живучості Гетьмана, не як людини з плоті та крові, але як уособлення цілого світогляду. Попри популярність думки про «неактуальність» його політики чи устрою, художник Денис Літвінов своїми роботами показує протилежне, майстерно вписуючи цю персоналію у сучасну обгортку, при цьому не спотворюючи першообраз ні в плані зовнішності, ні в його ідеях чи діяльності. 

Виставка у поєднанні з постійнодіючою експозицією в Музеї гетьманства «Гетьман Павло Скоропадський  та Українська Держава 1918 р.» дає платформу для роздумів і обговорення про спадок  рішень, дій Гетьмана, актуальність ідей гетьманського руху для нас сьогоднішніх.