Виставка авторської естетики і концепції Дениса Літвінова «НУКЛЕАРХІЯ».

11 - 30 березня 2023 року

 

 

З 11 до 30 березня в Музеї гетьманства представлена виставка авторської естетики і концепції Дениса Літвінова «НУКЛЕАРХІЯ».

 Денис Літвінов український художник, автор численних агітаційних плакатів.  З першого дня повномасштабного вторгнення Росії 24-го лютого він взявся за власну зброю, що підтримувала і продовжує підтримувати бойовий дух українців у такі непрості часи - плакатне мистецтво.

Сама ідея створення концепції «Нуклеархія» виникла, коли наближалися дати

двох важливих подій: річниця смерті Павла Скоропадського та трагедії на Чорнобильській АЕС - 26 квітня. Тоді виникла ідея поєднати ці дві події, і таким чином був створений абсолютно унікальний стиль. У наші дні він виявився навіть більш актуальним, через потенційну ядерну загрозу, у якій ми всі невільно опинились. Проте трагічні часи породжують унікальні ідеї та явища, яким і стала Нуклеархія.

 

Теорія Нуклеархії наступна: після ядерної катастрофи, на спустошених радіацією теренах України відновлюється традиційний лад, формується клас Хліборобів, що займається видобутком їжі та інших засобів виживання. Однак при катастрофі виникає потреба у дисципліні, тож з'являється клас, сформований ексвійськовими – Козацтво, що завдяки власному досвіду і потреби у них суспільства швидко стає панівним, на рівні з хліборобами. 

 

Оскільки на атеїзмі та матеріалізмі неможливо побудувати суспільство, залишки священства та інтелектуалів створюють культ – Церква Нуклеархії. Вона має за основу східну традицію у сильно перекрученій формі, який сприймає пост’ядерний світ за Нове Небо і Землю, а саму ядерну війну за судний день. Головна задача культу – створити плани на довгострокову

перспективу, надію на прекрасне майбутнє. Єднальною фігурою у новому суспільстві повинен стати Гетьман, який не буде належати до жодного з класів, але стане понад ними. Його чекають як свого роду месію, однак поки

український народ не стане достойний, його місце через необхідність займає регент – Отаман Козацького класу. Таким чином, ми маємо пост’ядерний світ, що має в основі три панівні класи: Хлібороби, Козацтво і Церква Нуклеархії. Всі є трьома стовпами ізольованої від зовнішнього світу держави, у центрі якої

 

стоїть поки що напівміфічний Гетьман, що є об'єднанням для цих класів і гарантією гармонії майбутньої Нуклеархічної держави.