11 березня 2023 року

Друзі, сьогодні (11 березня 2023 р.) виповнюється 30 років від дня юридичного заснування Музею гетьманства!

Ці роки для музею, як і для молодої держави України, були роками становлення та розвитку. Було багато зроблено, зібрано, опрацьовано, організовано, проведено та все це вклалося в єдиний

результат - музей української державності є.

В березневі дні ми з вдячністю згадуємо всіх хто, сприяв становленню музею: науковців, колег-музейників, митців, відвідувачів, міську владу, друзів та критиків.

Дякуємо вам за цікавість до музею, до історії України!

Це надихає і спонукає віддано працювати для збереження пам'яті про минуле нашого народу!

Ми приймаємо вітання та будемо раді бачити кожного в Музеї на виставці присвяченій річниці, з 15 березня.

Пам'ятаючи, що наша робота можливо завдяки Захисникам, закликаємо підтримувати їх та допомагати. Ви можете привітати музей через Волонтерський центр Ua.Help , з яким музей мав проєкти для підтримки 43ї Окремої Артилерійської Бригади імені гетьмана Тараса Трясила

Привітати музей з річницею до нас прийшли дорогі гості: Івшина Лариса , головний редактор газети "День" та Тетяна Осташко к.і.н., пров. науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

Спілкування було приємним та цікавим.

Згадуючи про зустрічі в музею під час важливих заходів в минулі роки, аналізуючи їх вплив на сьогодення, обговорюючи історичні процеси української державності шановні гості відзначили важливість діяльності Музею гетьманства та побажали цікавих виставкових проєктів, які неодмінно підтримають і відвідають.

Звісно, що не обійшлося і без подарунків.

Лариса Олексіївна подарувала вишукану книгу «AVE. До 100- ліття Гетьманату Павла Скоропадського», а Тетяна Сергіївна - науково-документальне видання «Український патріот з династії Габсбургів».

В обох книгах є такі важливі слова, що відгукуються сьогодні в душі кожного. До прикладу, в "AVE..." наводиться уривок з "Листів до братів-хліборобів" В. Липинського: "Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути..."

У книзі "Український патріот з династії Габсбургів" є рядки з вірша "До Збруї" Василя Вишиваного, який начеб-то сьогодні нас закликає:

"До збруї! До збруї стрільці!

І рідну країну спасайте!

Повстаньте як вірні козацькі сини,

Героями в хату вертайте!"

Ми надзвичайно вдячні за вітання, дарунки та підтримку нашим чарівним гостям!

Також діє виставка "Музею гетьманства 30 років" ми спробували узагальнити ту роботу, що проводили музейники щодня для того, щоб музей відбувся. Адже музей це не про приміщення (навіть якщо це архітектурна пам'ятка), а про колекцію, концепцію, експозицію, взаємозв'язок з відвідувачами. І все це було та є в Музеї гетьманства.

Сподіваємося, що в наступні дні та роки музей і його тематика будуть лише викликати більший інтерес і захоплення в суспільстві, а колектив буде віддано працювати для цього.

В газетній статті Голос України якраз і йде мова про це. http://www.golos.com.ua/article/369810

Виставка до річниці музею працює до кінця квітня. Ми хотіли відзначити та згадати кожного, хто допомагав нам формувати фонди, ділився з нами науковими розвідками та дослідженнями, проводив виставки в музеї, підтримував і надихав колектив, але вмістити кожну подію і зустріч з вами, друзі, у виставкові стенди не вдалося. Та музейний архів все зберігає, а колектив висловлює вдячність за вашу підтримку!