Персональна виставка Андрія Серебрякова
січень 2023 року

 

 

Персональна виставка Андрія Серебрякова «Гетьман Михайло Дорошенко. Повернення з забуття».

Виставка організована в рамках відзначення 400-ліття із часу обрання Михайла Дорошенка гетьманом Запорозького козацтва, відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках».

В історії України є чимало імен, які навічно вкарбувалися у народну пам'ять. Відома українська пісня тримає в нашій пам'яті образ козацького ватажка Дорошенка, що «веде своє військо, військо запорозьке, хорошенько». Як в пісні, так і в джерелах Михайло Дорошенко згадується поряд з відомим гетьманом П. Сагайдачним, адже вони спільно, під командуванням королевича Владислава ходили в 1618 р. на Москву, а пізніше брали участь у Хотинській битві.

Виставковий проект присвячено звитяжним сторінкам історії України та українцям, які у різні часи незламно боролися за свою землю, свободу і незалежність. Проект охоплює великий часовий простір – від Козацької доби до сьогодення та покликаний стати ще одним елементом «м’якої сили» (SOFT POWER), що слугуватиме створенню позитивного іміджу України і знайомитиме світову спільноту з нашою великою історією.

Мистецькі проекти набувають особливого значення сьогодні, коли територіальну цілісність нашої держави знову доводиться відстоювати зі зброєю в руках. Зараз російська орда не просто руйнує українські міста і села, а систематично знищує багатовікову культурну спадщину України. І тепер, як і сотні років тому, українські воїни героїчно боронять нашу країну та надійно тримають щит Європи.

Ми демонструємо всьому світові, що українці – нація сильних духом, гідних, вільних нащадків славного козацького роду. Батальні сюжети військової слави, образ гетьмана Михайло Дорошенка та інших видатних гетьманів-полководців та козаків – героїв минулих часів та героїв сьогодення формують нашу національну ідентичність.

“Мої полотна – це велика подяка нашим предкам та певне своєрідне послання саме нашим прийдешнім поколінням”, – каже Андрій Серебряков.

Пам’ять про минулі часи нашої держави, збереження і популяризація історичної спадщини надихають художника на нові роботи.

Мета мистецького проекту «Гетьман Михайло Дорошенко. Повернення з небуття» - шляхетна: показати, що у великого народу є велика історія.

Нам є що пам’ятати і є чим пишатися!

Слава Україні!

Мистецький проект культурного фронту створено в рамках живописного циклу «Героїчний літопис України».