Малярство на склі Романа і Наталії Юсипчуків
6 грудня 2021 року - 31 січня 2022 року

 

З 06 грудня 2021 року по 09 січня 2022 року у Музеї гетьманства експонується виставка "Різдвяна зоря" - малярство на склі Романа і Наталії Юсипчуків з м. Косів Івано-Франківської області.

Особливою сторінкою творчості подружжя Юсипчуків є Гуцульщина. У своїх творах автори виставки показують звичаї і традиції святкування Різдва в мальовничих Карпатах через символи і знаки Трипільської культури. Роман і Наталія Юсипчуки передають глядачеві своє відчуття, бачення і розуміння Світу: «Як не дивись на Всесвіт, як не крути кіно, Спочатку було Трипілля, а потім було Різдво».

Трипільськими символами художники єднають нас духовно з високою культурою наших далеких предків.

Таємничі трипільські знаки, сплетені у неповторні загадкові композиції, приваблюють нерозгаданими символами, передають нам з тих прадавніх далеких часів якісь втаємничені перекази про сивий Дніпро, про життя-буття наших далеких родичів.

Яскраве гуцульське обрядове вбрання, звичаї і традиції, стрункі смерічки і предковічні Карпати, писанкові письмена - ніби недалека історична відстань, здається, ніби можна дотягнутися рукою і відчути на дотик, та ні... І Трипілля і гуцульська минувшина - ті речі, які митець може лише попробувати розкрити, зрозуміти і передати глядачеві.

Подружжя Наталії та Романа Юсипчуків відтворюють ці спроби у малярстві на склі.

Ця техніка дещо традиційна, але й нова у своєму сучасному трактуванні. Автори використовують звичайні художні засоби в іншому поєднанні. Тому дана авторська техніка приваблює глядача своєю загадковістю та незвичайністю. Спільні поради, пошуки, знахідки, є невід'ємними складовими на всіх етапах творчого процесу.

 

          

 

Роман і Наталія Юсипчуки є викладачами Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва, членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Працюють художники в техніці малярства на склі з 1996 року. З 1998-го по 2021 рік провели 35 виставок. З них 17 персональних. Експонували свої твори і на закордонних виставках у Празі (Чехія), Кракові і Варшаві (Польща).

"Кожна виставка має якесь особливе забарвлення. На це впливає час, пора року, обставини і події навколо. Є роботи, які завжди актуальні, цікаві для споглядання. Інші роблять настрій і викликають усмішку. Щось хочеться роздивлятися, зрозуміти. Різдво – свято Світла і Чистоти, Надії і Порятунку. Хочеться, щоб наша виставка принесла глядачам хоч трошки радості, тепла і свята" - наголошує Наталія Юсипчук.