Виставка вишитих картин Лідії Гончарук
25 січня - 15 лютого 2021 року

 

Виставка «Епоха в шовку» - це не звичайна галерея з картинами. Всі виставлені картини вишиті шовком в авторській техніці на старенькій ножній швейній машинці. На них щонайтонша шовкова нитка з точністю до відтінку відтворює всі мазки і штрихи великих майстрів живопису, глибину та багатство барв. Тільки коли торкаєшся картини, то розумієш, що це не фарба, а шовк, який відтворив всю палітру відтінків , додав тепло та блиск оригіналу.

Виставка представить понад 30 картин за мотивами творчості майстрів живопису від епохи Відродження до наших часів. Серед них є, як вже знайомі глядачам картини, так і нові роботи, об’єднанні темою «Крим». Вперше можна буде побачити портрет гетьмана Павла Скоропадського, вишитий спеціально для виставки в музеї Гетьманства.

 

Лідія Гончарук живе в Києві. Народилась в центрі історичної частини міста, на вулиці Воздвиженській. З дитинства ввібрала в себе всю красу старовинних вуличок та гір Старого Подолу. Малювати почала рано, але присвятити своє життя суто творчості не склалось.

До вишивки картин приходила поступово. Спочатку це були невигадливі букетики та картинки. Із набуттям досвіду з'явились більш складні роботи. Згодом Лідія Гончарук навчилась перекладати на мову шовкової нитки мазки художника, змішуючи їх, немов фарби, працюючи голкою, як пензлем або олівцем. Іноді на створення однієї роботи витрачалось близько 6 місяців.

Брати участь у виставках і благодійних проектах майстриня почала з 2015 року, коли накопичилась достатня кількість картин. Всі картини вишити в єдиному екземплярі, а частина їх опинилась в приватних колекціях України та за її межами.

Картини Лідії зберігають відчуття спілкування з живими людьми, природою і майстрами сучасності та попередніх епох.