Виставка творів Заслуженого художника України Сліпченка Миколи Федоровича (1909 – 2005)
22 грудня 2019 року - 15 січня 2020 року

 

В Музеї гетьмнства відкрилась виставка творів Заслуженого художника України Миколи Федоровича Сліпченка "Різнобарвний світ очима митця".

 

 

 

 

         

 

 

          

 

 

Народився М. Ф. Сліпченко 4 грудня 1909 року у с. Окни Одеської області. У 1931 році закінчив Одеський Художній інститут. Його вчителями були: В. Мюлер, М. Жук, В. Заузе.


Після закінчення інституту за відрядженням 2 роки перебував на Донбасі (м. Макіївка), де працював художником при будинку культури і керівником мистецького гуртка.


Переїхавши до міста Харкова, працював художником над плакатом, оформленням та ілюструванням книжок у видавництвах: "Мистецтво", "Український робітник", а також у редакції "Літературної газети".


З 1937 року М. Ф. Сліпченко постійно мешкав у місті Києві. Активно співпрацював з видавництвами "Мистецтво", "Дніпро", "Молодь", "Радянський письменник", "Радянська жінка", "Радянська школа", а також із журналом "Україна" і газетою "Вечірній Київ".


Микола Федорович Сліпченко плідно працював у галузі станкової графіки, брав участь у міських, всеукраїнських та міжнародних виставках.


У 1972 році на батьківщині художника у місті Котовську Одеської області відбулася його перша персональна виставка. Три наступні персональні виставки експонувалися у м. Києві у 1997, 1999 і 2002 роках. Дві – у Музеї книги та друкарства України і одна у Національній академії внутрішніх справ України.


Твори М. Ф. Сліпченка зберігаються у багатьох художніх музеях України та художніх колекціях інших країн. М. Ф. Сліпченко був членом оргкомітету по утворенню спілки художників у 1939 році. Член Національної спілки художників України з 1939 року. Учасник Великої Вітчизняної війни. У 1996 році йому було присвоєно почесне звання Заслужений художник України.