Виставка плакатів
21 листопада - 6 грудня 2019 року

 

21 листопада відбувся вечір пам'яті та відкриття виставки плакатів Миколи Павлусенка - художника який оформлював перші експозиції музею і став великою мірою причетний до створення образу Музею гетьманства яким він є зараз.

 

 

Микола Павлусенко народився 17 грудня 1944 року (за посвідкою про народження 4 січня 1945 року) в селі Хижинці Вінницької області в родині вчителів Андрія Трохимовича і Ксенії Прокопівни Павлусенків. Батько був талановитим кобзарем і популяризатором української народної пісні. Він привив сину любов до мистецтва і підштовхнув до вибору професії художника.

В 14 років Микола вступив до Республіканської середньої художньої школи ім. Т. Г. Шевченка після закінчення якої в 1963 році вступив до Київського державного художнього інституту де навчався на відділенні плакату. 1969 року одержав диплом художника-графіка. У 1973 році став членом Національної спілки художників України.

З часу закінчення інституту і до кінця життя приймав участь в художніх виставках і конкурсах. Працював в галузі монументального і декоративно-прикладного мистецтва, плакату, графіки, дизайну, екслібрису і живопису.

 

 

Плакати Миколи Павлусенка неодноразово були відзначені преміями на конкурсах, в 1989 році один з його плакатів був визнаний художнім фондом України кращим плакатом року та отримав медаль І ступеня.

 

        

 

         

 

        

 

З 1979 по 1991 рік виконав значну кількість монументальних робіт - великі керамічні та мозаїчні панно, розписи, рельєфи, також багато керамічних робіт меншого формату - декоративних тарелей та ваз в техніці шамоту.

 

 

 

 

 

Колеги високо цінували його екслібрисами та захоплювались їхню композиційною виваженістю та графічною довершеністю. Микола Павлусенко створив близько ста книжкових знаків - екслібрисів.

 

      

 

В 1990-х роках почав займатись живописом, співпрацював з київськими галереями та писав картини на замовлення. З 1992 року і до кінця життя співпрацював з нью-йоркським галеристом Олександром Ґерзоном. Для його галереї Serf Art Exchange написав багато  великих тематичних натюрмортів а також картини з сюжетами з єврейської історії 20 століття.

 

 

Роботи Миколи Павлусенка знаходяться в колекції Спілки художників, Дирекції виставок, приватних колекціях в Україні, а також в Польщі, Канаді та Сполучених Штатах Америки.

 

 

З 1995 року і до кінця життя Микола Павлусенко працював в Музеї гетьманства. В перші роки існування музею ним були створені художні оформлення експозиції залу Богдана Хмельницького (1995р.), виставок "Пам'яті Симона Петлюри" (1996р.), "Пилип Орлик - гетьман України в екзилі (1997р.), "Павло Скоропадський та Українська Держава 1918 року" (1998р.). Він брав участь в оформленні художніх виставок музею, конференціях, створював для музею  плакати, графічний дизайн, живопис, та долучався до всього де потрібна була рука художника.

 

 

 

Цього року Миколі Павлусенку мало б виповнитись 75 років. На жаль вже 20 років як його немає. Ми відзначаємо ці круглі дати виставкою його плакатів. Вони були створені давно, вже більше 30 років тому але, здається, лишаються актуальними досі.