17 лютого - 11 березня 2019 року
Виставка пам’яті Олександра Бєлозора

 

З 17 лютого до 11 березня 2019 року Музей гетьманства та інформаційні партнери
МАС-МЕДІА "CUTTY SARK UA"

запрошують Вас відвідати виставку пам’яті Олександра Бєлозора (1963-2017) «Нескінченність».

 

             

 

         Олександр Іванович Бєлозор - український художник. Першим в Україні писав картини під водою. Єдиний художник в історії України, внесений до Книги рекордів Гіннеса.
         Бєлозор О. І. народився 8 грудня 1963 року в м. Чернігові. Виріс і закінчив загальноосвітню школу у м. Борзна Чернігівської області. В 1985 закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту імені К. Д. Ушинського. Дипломна робота була визнана найкращою.
          Жив і працював у Києві.

 

       

 

         Внесений до Книги рекордів України. Диплом, виданий лауреату в категорії «Мистецтво. Вперше» за картину розміром 0,7×1,0 м, написану на глибині 12 метрів за 1 год 20 хвилин. Найбільша серія підводних робіт художника вийшла у 2009-му. За цей час він об'їздив Червоне море, Адріатику, Кариби.

         Писав в різних техніках: графіка, живопис, асамбляж, колаж і склоемаль. Свої картини художник почав писати в 2004 році і досить швидко набув популярності. Олександр Бєлозор винайшов власну техніку підводного живопису. Під водою він малював не пензлем, а використовував спеціальну лопаточку — мастихін. Полотно обробляв спеціальним розчином, щоб  не намокало і не втрачало форму. Під кожною його картиною, крім назви, зазначене море, сіль якого робота увібрала в себе. І ще вказано глибину, на яку довелося зануритися художнику.

 


        Помер 27 травня 2017 року в м. Києві внаслідок гіперглікемічної коми. Похований в м. Борзна на Чернігівщині біля могил батьків.

(За матеріалами сайту: https://uk.wikipedia.org/wiki/Бєлозор_Олександр_Іванович)