Філателістична виставка Олександра Яременка
6 лютого - 1 квітня 2019 року

 

         Киянин Олександр Яременко - кандидат технічних наук заслужений філателіст Спілки філателістів України з 1991 р. – захоплюється філателією понад 45 років і є автором чотирьох тематичних експонатів, які здобули позолочені, великі срібні та срібні медалі більш ніж 30 філателістичних вернісажах в Україні та Європі. Історія його захоплення розпочалося 1973 р. ще під час навчання в аспірантурі Інституту кібернетики АН УРСР. На початку 80-х років два його захоплення - філателія та література – природньо злилися в одне бажання: відтворити сторінки історії української літератури засобами філателії.

     Вперше доробок О. Яременко «Сторінки історії української літератури» експонувався 1984 р. на VІІІ Київській обласній філателістичній виставці і здобув бронзову медаль. Варто наголосити, що це був єдиний експонат, коментований українською мовою Наступним був вернісаж в Українському будинку літераторів (Київ, 1985), де колекцію оглянув тодішній голова Спілки Павло Загребельний. У листі від 22.01.85 р. він написав: «Шанобливий Олександре Григоровичу! Я не тільки оглянув Вашу виставку, але й захоплювався Вашою талановитістю, високим Вашим мистецтвом і Вашим благородством! Ви робите велику патріотичну справу, спасибі Вам за це і уклін доземний!... Нових Вам висот! П. Загребельний».

 

        Логічним продовженням роботи над літературною тематикою (а за переконанням автора - його обов’язком) було створення експонату, який відображав життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка. Уперше таке зібрання демонструвалось 1988 у Київському літературно-меморіальному Будинку – «Музеї Т. Шевченка» було відзначено великим срібними медалями на вернісажах 1990 р. у Братиславі та Мюнхені, пам’ятною медаллю бургомістра Відня, срібною - на Національній виставці в Одесі (2012) та великою срібною на ХVІ національній «Укрфілекспо 2018».

 

        

 

        На Міжнародній виставці «Одесафілекспо-2016» О. Яременко дебютував одностендовим експонатом (16 аркушів, А4) «Кроки до Незалежності: від Б. Хмельницького до І. Мазепи». Титульну сторінку експонату прикрашає французька марка Вольтера (1949) та цитата з його твору « Історія Карла ХІІ» 1731 р.: «Україна завжди прагнула бути вільною».

 

 

        На ХVІ національній філвиставці «Укрфілекспо 2018» Олександр Яременко вперше показав одностендовий експонат «Сторінки історії боротьби України за Незалежність проти Московського поневолення та більшовицької окупації». Марки, конверти, спеціальні погашення ілюстрували положення, що нинішня Україна є правонаступницею держави Київської Русі-України, Галицько-Волинської та Козацько-Гетьманської держави, Української Народної Республіки, Західно-Української республіки, Карпатської України та Української Держави 30 червня 1941 р.

          Подальші плани у автора – удосконалення експонатів, адже філателія, як захопленння, надає сенсу буття.