10 грудня 2018 року - 3 січня 2019 року

 

       Дорогі друзі! Запрошуємо Вас на дивовижну виставку Лідії Гончарук «Вишитий живопис»! Традиція вишивання пройшла крізь століття у козацьких родинах. Вчора відбулося відкриття виставки вишивки майстрині Лідії Гончарук – нащадка полковника Лубенського полку Степана Шамрицького (1660-ті рр.)

 

 

       В експозиції представлено понад 20 картин за мотивами творчості майстрів живопису від епохи Відродження до наших часів, вишитих шовком в авторській техніці на раритетній швейній машинці «Чайка». Щонайтонша шовкова нитка з точністю до відтінку відтворює всі мазки і штрихи великих майстрів живопису, глибину та багатство барв. Тільки коли торкаєшся картини, то розумієш, що це не фарба, а шовк, який відтворив всю палітру відтінків! Саме шовк додає тепло та блиск оригіналу.

       Лідія Гончарук народилась в Києві, в центрі історичної частини міста, на вулиці Воздвиженській. Із дитинства милувалась красою старовинних вуличок та гір Старого Подолу.

      Відвідувачі побачать чарівні жіночі портрети Ренуара і Вермеєра, ніжні троянди Катарини Кляйн, вишукані натюрморти та букети, пейзажі Шишкіна та Крижицького. Частина виставки присвячена Україні та її історії. Це відомі пейзажі Архипа Куінджі та Петра Левченка, портрети славетних отамана Івана Сірка і полковника Івана Богуна, картини із засніженими куточками Лаври і Києва, мальовничими краєвидами України.

 

 

       Це буде мандрівка в казковий світ вишивки, де кожен знайде те, що захопить його до глибини душі!