28 листопада 2018 року - 3 січня 2019 року

 

          В залах музею гетьманства відкрилась виставка кераміки «Шлях 20+». Це роботи учнів спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського, що знаходиться в місті Опішне на Полтавщині. Виставка організована за підтримки Благодійної організації «Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

 

 

          «Колегіум мистецтв у Опішні» ім. Василя Кричевського був заснований в 1997-му році, як структурний підрозділ Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному і підпорядковується Міністерству культури України. Директор Колегіуму – Овчаренко Людмила Миколаївна. Куратор виставки - заступник директора Матвійчук Наталія Володимирівна. В експозиції представлено близько 100 експонатів.

 

 

          Вихованці закладу продовжують справу дідів та прадідів, навчання гончарству базується на міцній народній основі - вивченні традиційної опішненської іграшки-свистунця, декоративної скульптури, формуванню на гончарному крузі традиційних форм побутового посуду, гончарній мальовці. В своїх роботах учні також застосовують техніки та технології сучасної кераміки.

 

 

          Учні колегіуму мали можливість навчатися ремеслу у корифеїв гончарства Опішного: заслужених майстрів народної творчості України, членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, лауреатів Національної премії імені Т.Г. Шевченка В.О. Омеляненка, М.Є. Китриша та лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького М. Г. Пошивайла.

 

 

          Колегіум є ініціатором та організатором Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів. Вже проведено 12 фестивалів. Вихованці закладу та майстри навчально-виробничої гончарної майстерні проводять майстер-класи, популяризують традиційне гончарне ремесло серед дітей та молоді у різних регіонах України.

           Експозиція працюватиме до 03 січня 2019 року.