Виставка живопису Івана Черниша та творів декоративно-прикладного мистецтва Наталії Дмитренко. 19 листопада – 6 грудня 2018 року.

Організатор: Центр Української Культури та Мистецтва. За підтримки Українського фонду культури, Національної Спілки художників України, Київського міжнародного земляцтва, «Житомирського земляцтва», Поліграфічного виробництва «УкрСІЧ», Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ (КПІ).

 

 

Іван Святославович Черниш – Заслужений художник України, Лауреат міжнародної премії ім. Г.С. Сковороди, член Національної Спілки художників України, член Президії Українського фонду культури, Доцент кафедри графіки НТУУ «КПІ». Народився 1 грудня 1951 р. на Житомирщині. Закінчив Одеське художнє училище й Національну Академію образотворчого мистецтва та архітектури. Працює в галузі станкового та монументального живопису. Використовує різноманітні техніки: розпис, вітраж, мозаїку, скульптурний барельєф, сграфіто. Роботи Івана Черниша знаходяться в приватних колекціях в Україні та за її межами. Учасник багатьох виставок, як всеукраїнських, так і закордонних.

 

 

Експозицією своїх художніх творів митець відкриває перед відвідувачами прекрасний світ рідної України, а також – образ Людини творчої, яка черпає снагу свого натхнення в красі рідного краю. Живописний ряд започатковує твір «Мама», про який Заслужений діяч мистецтв, академік, мистецтвознавець Дмитро Янко написав: «Іван Черниш створив образ матері Марії, яка, як і всі Матері Землі, тче нескінченну золоту нить вічності». Продовжують ряд пейзажі, без важких нарочитих ефектів. Адже справжня краса не потребує прикрашення та надуманості – вона стримана й глибока своїм первозданним змістом.

 

 

Усі художні твори Івана Черниша поєднує лірична задушевність і глибока людяність. В них відчутна глибина художнього бачення й колористична майстерність.

 

 

Окрасою виставки та її гармонійним продовженням є високохудожні твори, виконані в техніці в’язання Наталією Дмитренко. Саме вона перемогла в конкурсі «Моя в’язана мрія», що відбувався восени 2016 року в межах Всеукраїнської виставки в’язання «Тепла осінь», в Центрі Української Культури та Мистецтва.

 

 

Відвідувачів підкорили високохудожні вироби Наталії Дмитренко, які вирізняються особливою делікатністю, витонченим поєднанням авторського задуму та досконалого технічного виконання.

 

 

Ласкаво просимо відвідати виставку «На рідній на своїй землі...», вхід вільний!