З 15 серпня 2018 року і до 27 серпня 2018 року у Музеї гетьманства працює виставка гравюр «Україна в очах європейців ХVІІ ст.», присвячена Дню незалежності України.
15 серпня 2018 року у Музеї гетьманства відкрилася виставка гравюр «Україна в очах європейців ХVІІ ст», присвячена Дню незалежності України. На виставці представлена колекція гравюр з європейських історичних хронік та альбомів подарованих Музею гетьманства колекціонером з Німеччини Тіто Герре.
«Тема Польщі, Литви і України, які складали одну велику європейську державу, знайшла своє відображення в самих достойних європейських виданнях».
Найбільше гравюр представлених на виставці з німецькомовної друкованої хроніки Матеуса Меріанна «Theatrum Europaeum» «Театр Європи», що видавалася у Франкфурті-на-Майні у 1638-1738 рр. Засновником та видавцем цього 21-томного видання був відомий гравер і художник Матеус Меріан. Народився 21 вересня у 1593 року в місті Базель, у заможній родині. Мав схильність до художнього ремесла, тому батько допомагає його розвивати. З 1609 року здобуває основи граверного мистецтва і навчається у художника і гравера Дитриха Майєра. З 1610-1615 роки подорожує Західною Європою і навчається у видатних граверів. З 1617 року Меріан оселяється у місті Оппенгейм, одружується з донькою Іоганна Теодора де Брі - Марією Магдалиною де Брі та до 1620 року працює в його художній майстерні. Після смерті тестя з серпня 1623 переїздить до Франкфурту-на- Майні, і стає громадянином цього міста. Особливе місце серед всіх видань посідають два історичні видання: «Хроніка Готтфріда» та «Театр Європи». Матеус Меріан помер 19 червня 1650 року у місті Бах-Швальбах, видавничу справу продовжили його сини. На шпальтах «Театр Європи» висвітлювалися перебіг військово-політичних подій в тогочасній Європі, і зокрема, на українських землях з 1618 по 1718 роки. Відомості про українські землі в хроніці концентрувалися навколо ключових фігур, в першу чергу гетьманів, іноді в ролі центральних осіб виступали козацькі полковники. З цієї хроніки на виставці представлені гравюри історичних осіб: гетьмана Богдана Хмельницького (копія відомої гравюри Вільяма Гондіуса), полковника Михайла Кричевського (копія з малюнку нідерландського художника А. Вестерфельда), а також Михайла Корибута Вишневецького, Януша Радзивілла, Криштофа Радзивілла, Стефана Чарнецького. А ще у колекції є схематичні військові плани Полтави (1709) та Ставища (1664).
На виставці представлені гравюри: Фортеця Кодак, план міста Кам’янця-Подільського, Мукачева, Військовий план битви під Нарвою, гетьмана Данила Апостола.
Прекрасні гравюри з зображенням султанів Османської імперії: Мурата ІІІ, Ібрагіма І. Представлені королі Речі Посполитої Сигізмунд ІІІ Ваза, Михайло Корибут Вишневецький та Великий гетьман Литовський, князь Януш Радзивілл.
Виставка працюватиме до 27 серпня 2018 року.